İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Bahar öncesi kilo vermek isteyenlere öneriler

Diyet 15 Haziran, 21:10'de eklendi

Bir çoğumuz kış aylarının yoğun temposunda sağlığımıza ve kilomuza dikkat etmiyoruz. Bir kaç küçük fedakarlık ile bahar gelmeden istediğiniz ideal kiloya kavuşmak mümkün.

Öncelikle kendinize inanmalısınız. Bir işe inanarak başlamak, o işin tamamlanabilmesi için gereken en büyük adımlardan biridir. Kendiniz bunu başarabileceğinize inandıktan sonra, çevrenizde sizin fikirlerinizi olumsuz yönde etkileyen insanlardan da uzak durmak sizin için yararlı olacaktır. Kesinlikle başkalarının sizi yapamayacağınıza inandırmasına izin vermeyin!

 Spor kilo vermek için gereken önemli bir etken. Spor salonuna yazılmak hem sizinle aynı istek doğrultusunda orada bulunan insanlarla kaynaşmanız, hem de düzenli olarak spor yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bir spor salonuna yazıldıktan sonra ilk olarak ağırlıklar ile başlayabilirsiniz. Ağırlık kaldırmak, vücudunuzu karbonhidrat yakmaya zorlar. Bu da daha hızlı kilo vermeniz anlamına gelir.

 Kilo vereceksiniz diye kendinizi damak tadınızdan mahrum bırakmayın. Baharatlar kilo vermek isteyen insanların daimi yardımcısı olmuştur. Hafif ama baharatlı yiyecekleri tercih etmenizde fayda var. Baharatlı yiyecekleri seçmek, lezzet arayışınızın önüne geçecektir.

Haftada bir kendinizi ödüllendirmekten çekinmeyin. Bu ödül küçük atıştırmalıklar olabileceği gibi, sizi diyetinize daha iyi odaklayacaktır. Unutmayın. Yapacağınız bunca spor ve işin arasında enerjiye de ihtiyacınız olacak. Bunu da en iyi karbonhidratlar ile karşılayabilirsiniz. Karbonhidrat içeren besinleri çok tüketmeyin, fakat arada bir karbonhidrat almayı da unutmayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.