İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Bal ile Güzellik ve cilt bakımı

Güzellik 20 Haziran, 19:54'de eklendi

Birçok kremin içeriğine baktığınızda balı görmeniz çok mümkün bir olasılık olarak karşınıza çıkıyor. Yüzyılladır balın bir çok bilinen mucizesi var elbette. Daha çok kuru ciltler için kullanılan ve harika bir ipeksi dokunuşun yanı sıra, hem besleyen hem de vitaminler kazandıran bu özel ürün ile artık güzellik sizlerin de iki parmağı arasında olacak.

Öncelikle balınızın kaliteli ve mümkünse organik yani gerçek bal olmasına dikkat ediniz. Bildiğiniz gibi artık birçok bal nerdeyse şeker ile yapılıyor ve gerçek bir bal ile asla ilgisi bile bulunmuyor. Bunun için güvendiğiniz markalar ya da güvendiğiniz ellerden satın almaya gayret ediniz.

Balları özellikle dudak bakımında kullanabilirsiniz. Dudaklarınız hem yazın hem de kışın oldukça fazla kuruyabilir ve çatlayabilir. Böyle bir durumda hem sabah hem de akşam bir parmak balı dudaklarınızda gezdirin ve iyice nüfus etmesini sağlayın. Hem hoş bir tat olacak hem de yumuşsak biri etki ile dudaklarınızı daha bakımlı hale getiriyor olacak. Bu kolay bal maskesi ile dudaklarınız sürekli en doğal bakımı almış olacaktır.

Balı yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle içine birkaç damla limon sıkıldıktan sonra cildinize sürebilir ve bir süre sonra yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı kuru cilt rahatsızlıkları yaşayanlar çok rahat yağabilir. Ortalama 15 dakika bekleyin ve durulayın. Hemen sonrasında bile cildinizin ne kadar yumuşamış olduğunu göreceksiniz.

Yine balı bunların dışında bol dol tüketin ve içten gelen bir güzelliğin dışa vurmasını sağlamış olun. Unutmayın ki ne varsa doğada ve doğal ürünlerde var. Doğanın en kıymetli balı elbette sizlere en güzel bal maskelerini yapmanız için fırsat vermiş oluyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.