İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Büyükşehirli İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andılar

Güncel, Spor 2 Ocak, 18:34'de eklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor kulübü , izcilik branşına bağlı izciler dondurucu soğuklarda şehit olan kahraman askerlerimizi dualar ile andılar.

Sarıkamış harekatının 100.yılında şehit düşen vatan evlatlarını büyükşehirli izciler samanlı dağlarında yaptıkları kampta andılar. Bu organizasyon fuar içerisindeki sosyal toplum merkeziden yapılan “sarıkamış konferansı” ile başladı. Sonrasında izciler samanlı dağlarındaki aytepe mevkiinde bulunan kamp alanına geçtiler.

Kamp müdürlüğünü kağıtsporlı izci lideri Sadettin Sarıbaş üstlendi. Kampta izci liderleri İsmail Önder Samur, İlhami Özkan, Ertan Silan, Mustafa Kanıbol, Alper Önder Döner, Fatih Akbaş, Furkan Akpınar, Mustafa Özkar, Ramazan Akkuş görev almıştır. Kampta  70 izci yer almıştır.

Kamp esnasında yapılan faaliyetlerde şehit olan askerlerimizin durumları , vatan sevgileri ve sarıkamış harekatının tarihsel bilgileri izcilere verilmiştir. Ayrıca harekat sırasında şehit düşün 120 vatan evladının anısına bir yürüyüş gerçekleştirilmiştir.  İzcilerin şehit dedelerine yazdıkları mektuplar ise duygulu anlar yaşanmasına neden olmuştur.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.