İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Cilt lekelerinden karbonatla kurtulun

Güzellik 20 Haziran, 21:06'de eklendi

Cilt lekeleri hem kadınlarda, hem de erkeklerde çok sık görülen bir durumdur. Özellikle ergenlik dönemi ile başlayan ve gerek güneş yanıkları, gerekse sivilcelerin bıraktıkları hafifiler her ne kadar belirgin olmasa da, yine de kişileri rahatsız etmeye yetiyor. Peki, evde yapılacak maskelerin arasında cilt lekelerinden kurtulmanın formülleri var mıdır? Bu sorunun yanıtı elbette evet olacaktır.

Özellikle karbonatlı karışımlar ve maskeler oldukça fayda verecek ve hem cildinizi canlandıracak, hem de cilt lekelerinden arındırıyor olacak. Bu sayede sizlerde artık herkes gibi bakımlı bir yüz hattına sahip olacak ve aynanın karşısına geçtiğinizde rahatsız olmayacağınız bir görüntü ile karşılaşmış olacaksınız.

Karbonatla cilt lekelerinden kurtulmak için ise yapmanız gereken oldukça basit. Öncelikli olarak bir küçük kaba karbonatlarınızı koyunuz ve üzerine çok az bir miktarda yaş mamayı ufalayıp hafif su ile ıslatınız. Çamur kıvamlı olan bu karışımı ise yüzünüze, gözünüz hariç sürecek ve yaklaşık 10 dk bekledikten sonra iyice durulayacaksınız.

Bu karışım hem çok ucuz, hem de çok etkili olacak. Cilt lekelerini gidermek için kullanılan bu karışımı haftalık olarak uygulayabilirsiniz. Her zaman taze olarak yapmanızı öneriyoruz zaten oldukça kolay olan bu karışımı isterseniz banyo sırasında da yapabilirsiniz.

Karbonatlı yapılan bir diğer cilt temizleme ve leke giderici maske ise yine farklı bir yöntem ile yapılıyor. Bu kez karbonatın içine birkaç damla limon sıkıyor ve bu karışımı yüzünüze sürüyorsunuz. Yine yaklaşık 10 dk bekletip iyice yıkayabilirsiniz. Bu karışımda hem lekelerin gitmesinde yardımcı oluyor hem de aynı zamanda çok daha canlı ve diri bir cildinizin olmasına imkân sağlıyor olacak. Gördüğünüz gibi artık bakım yapmak oldukça kolay ve zahmetsiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.