İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Dopamin Diyeti İle Kolayca Kilo Verebilirsiniz

Diyet 18 Haziran, 21:44'de eklendi

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız veya formunuzu korumak isteyenlerdenseniz ve bunu sağlarken rahat bir şekilde, yorulmadan yapmak istiyorsanız; dopamin diyeti tam size göre bir diyet çeşitidir.

Dopamin, beynimizdeki sinirleri iletmek için var olan bir salgıdır. Eğer bu dopamin salgısı yetersiz olursa, vücutta uykusuzluk, uyuşukluk ve aşırı yemek yeme isteği meydana gelir. Bu da sizi, tok olsaniz dahi yemek yemeye iten iştah açıcı bir özelliğidir. Gece yemek yeme isteklerinin de dahil olduğu bu şikayetlerden kurtulmak ve istediğiniz forma ulaşmak için, vücudunuzda var olan dopamin miktarını arttırmalısınız. Peki bunu nasıl yapmanız gerekiyor ?

Dopamin miktarı ; sevdiğiniz etkinlikleri yaparken, dans ederken, çikolata veya yemek yerken, cinsel ilişkide bulunurken mutlu olduğunuzdan dolayı artış gösterir. Eğer siz isterseniz, dopamin miktarınızı bazı yiyeceklerle de arttırabilip, beslenme şeklinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Omega-3 yağ asidi, dopamin miktarının artması için ön koşuldur denilebilir. Omega-3 bakımından zengin olan deniz ürünlerini tükettiğiniz takdirde doğru orantılı olarak dopamin seviyenizi de arttırmış olacaksınız. Aynı zamanda tavuk, hindi ve ördek de yüksek oranda dopamin içerir. Bu besinleri öğünlerinizde ızgara olarak tüketirseniz; tokluk hissi süresi artmış ve yemek yeme ihtiyacı duymanız engellenmiş olacaktır. Bu sayede rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Badem, ceviz ve fındık dopamin diyeti için en uygun besinlerden olup, öğün aralarında tüketebilirsiniz. Yoğurtlu semizotu ve buğday ekmeğiyle öğünlerinizi doldurabilir, hatta tatlı niyetine günde bir dilim bitter çikolata tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.