İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Dr. Ender Saraçoğlu’ndan Alkali Diyet Önerisi

Diyet 20 Haziran, 21:12'de eklendi

Dr. Ender Saraçoğlu’nun diyeti olan alkali diyeti ile 1 ayda 7 kilo verebilirsiniz. Alkali diyeti sayesinde, vücudunuzda üretilen asit değerlerini alkali değerine dönüştürerek zayıflamanız mümkün olacaktır. Vücudunuzda asit düzenleyici görevi görecek besinleri tüketmekle birlikte aynı zamanda daha zinde, daha sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.

Alkali diyeti, vücudunuzda var olan asidik pH değerini alkaliye çevirerek çalışır. Bunun anlamı; vücudumuzun ortalama normal pH değeri 7.4 olan alkali değeri korumaktır. Ph değeri asidik olan yiyecekleri tükettiğinizde veya tükettiğiniz besinleri sindirmek için vücudunuzda üretilen yağ asitlerini yok ederek, pH değerini tekrar alkaliye dönüştürmesidir.

Kilo vermenizi sağlayacak bu diyetin yanı sıra sizi zararlı olan asidik değeri yüksek besinlerden koruyarak sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır. Fazla miktarda asidik besinler tüketmek; sizde yorgunluk, halsizlik, depresiflik ve midede ağrı, yanma şikayetleri oluşturacaktır. Yumurta, kümes hayvanları, un, şeker, gazlı içecekler, aşırı tüketilen  kahve, çay, alkol ve aburcubur olarak nitelendirilen besinler asidik değerleri yüksek ve zararlıdır.

Alkali diyetinin uygulamasında en yararlı olan şey,  alkali su ile içecek ve yiyeceklerinizi birleştirmeniz olacaktır. 2 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat kattığınız bu suyu gün içinde yemeklerinize ve çaylarınıza katmayı unutmayın.

Başka bir deyişle doğal yollardan alkali su nitelinde edinebileceğiniz sular vardır. Bunun için sebze ve meyvelerinizin suyunu içerek yine kilo vermenize fazlasıyla yardımcı olduğunu göreceksiniz. Brokoli, zencefil, turp, ıspanak, ısırgan otu, karpuz ve nane alkali besinler arasında yer alanlardan bazılarıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.