İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Güzel bir cilt isteyenlere basit öneriler

Güzellik 22 Haziran, 22:50'de eklendi

Güzel bir cilde sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor ya da para gerektiren uygulamalardan geçmiyor. Evlerinizde çok uygun fiyatlara alacağınız bitkiler ile karışımlar yapabilir ya da birkaç basit uygulama ile daha canlı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yapabileceğiniz en iyi cilt bakımının bol su ile yıkamak olduğunu asla unutmayınız. Özellikle sabahları yatağınızdan kalktığınızda ve akşamları uyumadan önce cildinizi temizleyiniz ve yatağınıza öyle giriniz. Bunun dışında yoğun bir iş gününün ardından da cildinizi bol ve temiz bir su ile yıkamak size çok iyi gelecektir. mümkünse yüzlerinizi ılıktan daha soğuk ya da bir hayli soğuk suda yıkayabilirsiniz. Böylelikle daha diri ve dinç kalmanıza yardımcı olacaktır.

Bir diğer basit cilt bakımlarından biri ise, ara sıra içmiş olduğunuz maden suları ile yüzünüzü yıkamanızdır. Çok masum olan ve tamamen doğal bir su olan bu içecekler ile yüzünüzü yıkayacak ve zamanla ne kadar bakımlı durduklarını görebileceksiniz. Tek yapmanız gereken saf maden suyu kullanmak oluyor olacak.

Güzel bir cilde sahip olmanın bir diğer en basit kuralı ise, bilmediğiniz ve içeriğinin ne olduğunu anlamadığınız karışımları yüzünüzde kullanmamanızdır. Çoğu kişi güzelleşeyim derken, cildini daha çok mahvediyor ve uzun süre devam edecek bir uygulamanın içine girmiş oluyor. Bu sebeple daha kolay ve daha bilinen uygulamaları yapmanızı öneririz.

Yüz bakımı için yapılacak en önem önemli adım ise geceleri uyurken var olan  makyajlarınızı mutlaka çıkarmanız olacaktır. Asla seferden bir şey olmaz demeyin ve yüzünüzü iyice yıkayıp bir tonik ile temizleyiniz. Daha sonrasında ise rahat bir uyku çekerek harika bir cilde hazırlık yapıp yeni güne hazırlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.