İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Hamilelik Sonrası Karın Sarkmaları İçin Neler Yapılabilir

Sağlık 15 Haziran, 01:33'de eklendi

Bir bebeğe kavuşmanın mutluluğu her ne kadar paha biçilemez olsa da, maalesef ki doğum sonrası karın sarkmalarımızdan şikayetçi olabiliyoruz. İşte bu gerçek ile henüz karşılaşmadan önlem almanızda fayda var.

Hamilelik sırasında yapacağınız egzersizler, hamilelik sonrası karın sarkmanızın bir nebzede olsa önüne geçecektir. Hem hamilelik sırasında, hem de hamilelik sonrası egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Bildiğiniz gibi her kilo ve vücut probleminde karşımıza çıkan en iyi önlem egzersiz ve spor yapmaktır.

Hamilelik sırasında bir bebek taşıdığınız için yapacağınız egzersizlere dikkat etmelisiniz. Gerekirse kısa kısa ama düzenli olarak yapın. Bunu yaparken kendinizi çok yormamaya da mutlaka önem verin. Hamilelikten önce ideal kilonuzda olmak size yardımcı olacaktır. Hamilelikten önce üzerinizde bulunan fazla kilolar, hamilelik sırasında alacağınız kilolar ile birleşerek karnınızın sarkma ihtimalini arttıracaktır.

Hamilelik sırasında bir bebek taşıyacağınız için, hamile olmayan bir kadından daha çok kaloriye daha ihtiyaç duyacaksınız. Bu yüzden beslenmenize dikkat etmeniz oldukça önemli. Mutlaka dengeli ve yeterli beslenin. Doğum sonrasında da işi elden bırakmamanızda fayda var. Mutlaka kendinize doğru bir rejimi seçin ve uygulamaya başlayın. Hamilelik sonrası alacağınız önlemlerin, en az hamilelik sırasında aldığınız önlemler kadar önemli olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Başta da söylediğimiz gibi. Olası bir karın sarkması istemiyorsanız, bunun önlemlerini mutlaka başınıza gelmeden önce almalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Pratik Saç Bakım Önerileri

Pratik Saç Bakım Önerileri

0
0
20 Haziran, 17:41
Kansere Karşı Antioksidan Besinler

Kansere Karşı Antioksidan Besinler

0
0
15 Haziran, 01:40
Kansere Çare Bulan Amca

Kansere Çare Bulan Amca

0
0
27 Eylül, 18:31