İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Hızlı Pratik Güzellik Tüyoları

Güzellik 20 Haziran, 19:11'de eklendi

Kokularınız daha kalıcı olsun

Eğer parfümün kalıcı olmasını istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Bir kutu vazelinin içine birkaç kere parfümünüzden sıkınız ve karıştırarak o karışı ellerinize ve yüzlerinize sürerek kokuların sinmesini sağlayınız. Tüm gün süren bir koku olduğunu sizde hemen anlayacaksınız.

 

Rujları çıkartmak için

Özellikle son yapılan teknolojideki rujlar silkinmesi bir hayli zor kozmetik ürünlerinin balonda geliyor. Kıpkırmızı ya da şeffaf bir ruju silmek o kadar zor ki. Oysa rujlarınızı silerken bir pamuğa zeytinyağı damlatarak dudaklarınızı çok daha kolay silebilir. Tertemiz bir dudak ile karşılaştığınızı görüyor olacaksınız.

 

Parlak ve dolun saçlar mı olsun istiyorsunuz ?

Herkesin hayali olan parlak be dolgun saçlar için elma sirkesini kullanabilirsiniz. Saçlarınıza biraz dökerek iyice masaj yapmalı ve daha sonra kurulamalısınız. Çok hoş bir parlak verecek. Kokusunun gitmesi içinse bol bol yıkamayı asla unutmayınız.

 

Kırılmaya güçlü tırnaklar için

Tırnaklarınız çok güçsüz be uzattığınızda kırılıyorsa, üzülmeyin bir çaresi var elbette. Bir sulu limonu sıkınız ve tırnaklarınıza limon suyunu masaj yapa yapa yediriniz. Bunu hafta bir yapmanız yeterli gelecektir. Tırnaklarınız hem çabuk uzayacak, hem de daha sağlam olacaktır.

 

Ojeleri kurutmak için

En sıkıcı anlardan biride, yapılan ojenin kurumasını beklemek olacaktır. Sürmüş olduğunuz ojenin kuruması için soğuk su kısmını açınız ve lavaboyu su ile doldurunuz. Tırnaklarınızı yavaş yavaş bu suyun içine sokunuz ve tırnaklarınızın donmasını bekleyiniz. Yaklaşık 1 dk sonra artık kurumuş bir oje ile karşılaşmış olacaksınız.

Bunları yaparak kendinize ne güzel bakım maskelerini yapmış olacak ve hemen hemen hepsini çok uygun fiyatlar ile almış olacaksınız. Yani artık çük büyük paralara ve lüks kremlere ihtiyacınız yok diyebiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.