İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Kansere Karşı Antioksidan Besinler

Sağlık, Yemek 15 Haziran, 01:40'de eklendi

Kanser, çağımızın tıp biliminde çözüm üretilmesi en zor hastalıklardan biri. Özellikle ilerlemiş kanser vakalarına karşı tedavi neredeyse mümkün değil. Tedavisi erken teşhiste oldukça zor olan, geç teşhiste ise, hastanın sıhhate kavuşmasının mucizelere kaldığı bu hastalığa karşı erken önlem almak gerekiyor.

Bunun için de hücrelerin zarar görmesini engelleyen ve tümör oluşmasını engelleyen, kansere karşı antioksidan besinlerin tüketimi çok önemlidir. Kansere karşı korunmak istiyorsanız, bu besinlerin tüketimine önem verin. İşte kansere karşı koruyucu besinler ;

Elma: Kansere karşı antioksidan besinler içerisinde en önemli yere sahip meyvedir. Günde en 2 defa, kabuğuyla birlikte elma tüketimi bizi kansere karşı koruyacaktır.

Nar: Nar, kansere karşı antioksidan besinler içersinde olmasının yanı sıra, kalp ve damar hastalıklarına karşı da koruyucudur. Günlük tüketilmesi gereklidir.

Kara Üzüm: Çekirdeği ve kabuğuyla birlikte tüketildiğinde, kansere karşı oldukça etkilidir. Meyve suyu şeklinde de tüketilebilir.

Böğürtlen: Böğürtlenin en önemli özelliği, kanserli hücrelerin ölmesine yardımcı olmasıdır. Yaprağı da çok faydalı olan böğürtlen, çay şeklinde de tüketilebilir.

Kiraz: Özellikle; meme, karaciğer, akciğer ve cilt kanserlerine karşı çok etkilidir. Yaz aylarında bolca tüketilmelidir.

Karpuz: Yaz aylarının en çok tüketilen meyvelerinden olan karpuz, kansere karşı savaşan yararlı maddeleri bünyesinde barındırır.

Kırmızı Biber: İçerisinde bolca C vitamini barındıran, kansere karşı antioksidan besinler içerisindedir. Kanser hücrelerinin büyümesini engellemede oldukça etkilidir.

Domates: Özellikle prostat kanserine karşı tüketilmesi gerekir. Bunun yanında kolon ve meme kanserini engeller.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.