İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Kilo Almak İsteyenlere Yardımcı Özel Besinler ve Öneriler

Sağlık 18 Haziran, 21:22'de eklendi

Kilo vermek her ne kadar çok sayıda bireyin sorun olsa da, kilo alamamak da en az o kadar çok sayıda bireyin sorunudur.

Çok fazla yediğinizi düşünüp hala  kilo alamamaktan şikayetçiyseniz, ne yediklerinizi ve ne yemediklerinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir. Önemli olan çok yemeniz değildir. Belli ki sizin metabolizmanız diğerlerine göre daha hızlı çalışmaktadır. Bu aslında şanslı olduğunuzu gösterir. Çünkü yeterli kalori ile beslenip, doğru yiyecekleri tükettiğinizde kilo almanız mümkün olacaktır.

Öncelikle günlük yaklaşık olarak 2500 kalori almalısınız. Bunun için kalori hesabı tutmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca bu kalorileri sağlığınızı da koruyabilmek adına belirli bir düzen içinde almalısınız. Üç ana öğünle birlikte iki ara öğün olmak üzere düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Öğünlerinde mutlaka pilav tüketmeyi unutmayın. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı kesinlikle atlamayın ve erken saatlerde yapmaya özen gösterin.

Karbonhidrat tüketmekten kaçınmayın. Makarna, ekmek, simit ve hamur işleri ölçülü olduğu müddetçe tüketebilecekleriniz arasındadır. Bunun yanında iştahınızı kapatacak şekilde tatlı yemekten kaçının. Hatta yemek öncesi ve esnasında su içmeyin. İştahınızı açması için yemeklere koku ve değişik tatlar da katabilirsiniz. Çeşitli baharatlar ve turşular bunlar arasındadır.

Metabolizmanızın hızını biraz yavaşlatabilmek için tembellik yapmanızda fayda var. Tabiki size uygun egzersizler mevcut ama onların haricinde merdiven yerine asansör kullanmanız, yürümek yerine gideceğiniz yere bir vasıtayla gitmeniz size zaman bile kazandıracaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Pratik Saç Bakım Önerileri

Pratik Saç Bakım Önerileri

0
0
20 Haziran, 17:41
Kansere Karşı Antioksidan Besinler

Kansere Karşı Antioksidan Besinler

0
0
15 Haziran, 01:40
Kansere Çare Bulan Amca

Kansere Çare Bulan Amca

0
0
27 Eylül, 18:31