İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Pratik Saç Bakım Önerileri

Güzellik, Sağlık 20 Haziran, 17:41'de eklendi

Özellikle bayanlar için saçlar çok önemli bir detaydır ve her zaman bakımlı güzel olmak zorundadırlar. Özellikle yoğun bir tempoda yaşıyorsanız ve saç şekillendirici gibi ürünleri çok fazla kullanıyorsanız, sık sık saç maskeleri de yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Sizlere saç için olmazsa olmaz bakım önerileri sunarak hem evlerinizde kolay ve maddi olarak uygun, hem de çok da etki alacağınız bazı kıstaslar anlatıyor olacağız.

Öncelikli olarak ilk yapacağınız size uygun bir şampuan bulmak olacak. Deneme yanılma yolu ile her banyo sonrası saçınıza en iyi elen şampuanı bulabilirsiniz. Bir diğer en kolay saç bakım yöntemlerinden biri ise, düzenli olarak uçlarından ayrılarak saçların kırık, çatallaşma ve yıpranma gibi durumlarını ertelemek olacak. Unutmayın ki uçları çok az yıpranmış saç bile sizi bakımsız ve cansız göstermek için yetecektir.

Dolgun saç maskesi istiyorsanız eğer evlerinizde var olacak bir avuç yoğurdu saçlarınıza sürünüz ve masaj yaparak yediriniz. Daha sonra güzelce bir duş alınız ve saçınızı yine çok iyi bir şekilde durulayınız. Bu uygulama hem parlak hem de unun yanı sıra dolgun duran bir çanı ortaya çıkarıyor olacak.

Bir diğer saç bakım maskesi ise yine çok kolay olan iki karışımdan yapılıyor. Birinci elma sirkesi, diğeri ise bir tutam nişasta bu iki karışımı iyice karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir 5 dk bekledikten sonra iyice durulayınız. Sirke biraz daha fazla koku bırakacağı için faza durulamanız onu yok etmeye yetecektir.

Sizlerde saç bakım önerileri ile hem daha güzel hem de daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Unutmayın ki doğanın sırrı elleriniz de saklı. Hemen hemen her derde deva bulmak artık mümkün hale geldi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.