İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Protein Diyeti ile bir haftada zayıflayabilirsiniz

Diyet 16 Haziran, 01:31'de eklendi

Uzun süreli diyet programlarına uyamıyorsanız, aynı zamanda bir an evvel kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız protein diyeti sizin için en uygun diyettir. Ancak kolestrolü yüksek olanların ve kalp-damar hastalıklarına sahip olanların bu diyeti uygulaması tehlikelidir.

Yalnızca bir haftalık protein ağırlıklı bir diyet sayesinde haftada 3-5 kilo verebilirsiniz. Bu diyetle ilgi bilmeniz gereken en önemli kural, sadece bir hafta boyunca bu diyeti uygulamalısınız. Aksi takdirde vücudunuzun ihtiyacı olan diğer bileşiklerden almamanız halinde ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu bir haftalık süreçte diyet programına uymalı ve listenizdekilerden başka hiçbir ürünü tüketmemelisiniz.

Protein diyetindeki diğer ikinci kural ise tuz, şeker ve undan kesinlikle uzak durmalısınız. Çay ve kahvenizi şekersiz tüketemiyorsunuz, tanlandırıcı kullanabilirsiniz. Ancak bunun yerine yağ ve şeker bulunmayan içecekleri tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Yedi gün boyunca kahvaltınızda yağsız süt ürünleri, haşlanmış yumurta, domates, biber, havuç veya ızgara sosis tüketebilirsiniz. Öğle yemeklerinizde ise ızgara olarak et, tavuk ve yağsız balıklarınızı yanında tuz ve yağ olmaksızın salata, yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz.  Akşam yemeklerinde de çorba ile başlangıç yapıp önce açlık hissinizi bastırdıktan sonra, aynı şekilde ızgara şarküteri tercihlerinin yanında yağsız olmak şartıyla yine ızgara veya haşlanmış mantar, patlıcan, kabak veya kereviz  alternatifleri ile sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Unutmayın yalnızca bir hafta bu diyeti uygulamalı ve soslardan uzak durmalısınız. Pilav, makarna, hamur işleri, tatlılar da sizin düşmanınız olduğu gibi; günlük en az 2 litre su içmeniz de bir numaralı dostunuz olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.