İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Protein Diyeti İşe Yarıyor mu ?

Diyet 18 Haziran, 00:37'de eklendi

Her diyet gibi protein diyetinin de işe yarıp yaramadığı merak ediliyor. Kimse hiçbir diyeti denemeden faydalı olup olmadığını anlamaz. Çünkü kişiden kişiye değişebilen bazı metabolizma farklılıkları vardır. Ancak protein diyetinin sonucunu öğrenmek için diğer diyetler gibi uzun süre beklemeniz gerekmez.

Protein diyetini diğer diyetlerden ayıran en önemli özelliği ise Türk mutfağına uygun olması ve metabolizmamızın dilinden iyi anlıyor olmasıdır. Vücudumuzun protein, yağ ve karbonhidratlara ihtiyacı vardır. Bunlar arasında en son sindirilen proteinlerdir ve bu da bizim karbonhidrat ile yağlı beslendiğimiz zamanlarda proteini sindirmeye zamanımızın kalmadığının göstergesidir.

Düşünüldüğünde sadece bir hafta protein tüketmenin kilo vermek için gayet mantıklı ve kabul edilebilir bir sebebi vardır. Ancak unutulmaması gereken tek şey sadece bir hafta bu diyet uygulanabilir. Bir hafta sonunda hem tokluk hissini yaşayacak hem de 4-5 kilo verebileceksiniz.

Protein diyetini uygularken dikkat etmeniz gerekenler ise kesinlikle üç beyazdan uzak durmanız gerektiğidir. Bunun içinde pilav, makarna, hamur işleri ve tatlılar da dahildir. Bunların yanı sıra soslardan ve kesinlikle yağlı gıdalardan da kaçınmalısınız. Protein bakımından zengin olan yağsız süt ve deniz ürünleri, et, tavuk ve yumurta sofralarınızda yer almalıdır.

Ancak şarküteri ürünlerini ızgara olarak tercih etmeli, kahvaltınızda yumurtanızı haşlanmış şekilde tüketmelisiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinizin yanında mantar, patlıcan, kabak, kerevizi haşlanmış veya ızgara olarak tüketebilirsiniz.

Tüm diyetlerde unutulmaması gereken şey gibi günde 2 litre su içmelisiniz. Ve bu diyeti kesinlikle bir haftadan fazla uygulamaktan kaçındığınızda, sadece sonrasında yediklerinize biraz dikkat ettiğinizde işe yaradığını göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.