İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Saç Bakımınıza Yardımcı Gıdalar

Güzellik 15 Haziran, 22:16'de eklendi

Yazın güneş ve deniz suyundan etkilenen, kışınsa soğuk ve rüzgarın etkisiyle yıpranan saçların, yılın her mevsimi bakıma ihtiyacı olduğunun göstergesidir. Bazı özel hazırlanmış ya da satın alınmış bakım kürlerini hazırlayıp uygulamaya yeterli vaktiniz yoksa üzülmeyin. Saçlarınızın bakımını daha doğal yollarla ve daha sağlıklı kesin çözümlerle de yapabilirsiniz.

Karaciğer, balık, yumurta, kırmızı renkli sebze ve meyveler tüketerek, içerdikleri A vitamini sayesinde saç tellerinizin ve saç derinizin gelişimini sağlayabilirsiniz.

Patates, domates, kırmızı et, lahana ve yumurta sarısının içindeki B4 vitamini ile saç kökleriniz yenilenir ve daha güçlü saçlara sahip olarak saç dökülmelerinden kurtulabilirsiniz.

Saçlara canlılık ve parlaklık kazandıran B9 vitamini yani folik asit ıspanak, lahana, brokoli ve kuruyemişte özellikle ceviz ve fındıkta bulunur. Bu besinleri tüketerek daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Somon balığı ise saç derisi döküntülerine birebir çözümdür. Omega-3 bakımından zengin olan somon, aynı zamanda B12 vitamini ve demir içerdiğinden dolayı saç köklerini besleyerek kepek oluşumuna da engel oluyor.

Tavuk ve hindi eti yüksek miktarlı protein kaynakları oldukları için, saç renginizi korumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca içerdiği yüksek besin değerleri nedeniyle yulaf da benzer şekilde boyalı saçlar için tüketilmesi uygun bir besindir. Bu sayede hem boyalı hem daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Kuru fasülye, mercimek ve nohut gibi baklagiller biotin, demir ve çinko içerdiklerinden dolayı; saç kırılmalarını önler. Saçlarınızın daha sağlıklı uzamalarını sağlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.