İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Saç derisi ve kepeklenmeye bitkisel çözüm

Güzellik, Sağlık 20 Haziran, 03:29'de eklendi

Saç derimiz banyo sonrasında iyi duralamadığında, ya da yeteri kadar temizlenmediğinde hemen kepek görüntüsü oluşturmaya başlar ve bu durum bazen çok ciddi durumlara ulaşarak, badilerimizde ya da gömleklerimin üzerine düşerek dahi bizleri rahatsız etmeye başlamaktadır. Peki, saç derisi ve kepeklenmeye bitkisel ilaç var mıdır?

Aslında en uygun olanı bu karışımı evinizde kendiniz hazırlamanız ve güvenle kullanmanız. Bunun için üstelik çok fazla zorlanmanıza da gerek yok. Vereceğimiz tarifteki birçok bitkiyi, normal bir aktardan hatta artık pazarlardaki baharatçı tezgâhlarından temin edebilirsiniz.

Kepeğe karşı maske oluşturmak için ;

1 tutam hindiba

Bir tutam kadar turunç

Bir tutam kadar civanperçemi

Bir tutam kekik

1 tutam gül yaprağı

 

Yapılışı :

Öncelikle biraz suda tüm bu karışımı uyguluyorsunuz. Karışım iyice demlendikten ve dinlendikten sonra, banyoda saçlarınıza bol miktarda döküp masaj yapa yapa yediriyorsunuz. Bu karışımı iyice yedirdikten sonra 5 dk beleyiniz ve daha sonra çok iyi bir şekilde durulayınız. Unutmayın ki kepek oluşumunun büyük bir nedeni de doğru ve yeteri kadar durulanmayan saçlardır. Saçlarda kalan şampuan ve sabun artıkları daha sonra sizlere kepek sorunu olarak geri dönecektir.

Sizlerde evlerinizde haftada bir uygulayınız bu kepek maskesi ile artık hem saçlarınızı eski haline kavuşturacak hem de eğer kalan temiz çay karışımından varsa içere te sağlık elde edebilirsiniz. Evet, bu karışımın içilmesi içinde bir zarar yoktur ve yaptığınızda fazla yapıp hem içebilir, hem de saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Daha sağlıklı, daha parlak, daha güzel ciltler için imkânın ellerinize olduğunu unutmayın. Güzelleşmek ve kepek sorunlarından artık kurtulmak çok kolay. Yeter ki düzenli olarak uygulayınız ve saçlarınızı yine çok iyi durulayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.