İslama Fobiye Mevlana’nın Torunundan Örnek Davranış

Anıtkabirde Türk Askerinin Nöbet Değişimi

2017’nin En Moda Saç Renkleri

Bu Yılın En Moda Saç Renkleri

Yeşil çay, bal ve zeytinyağı ile güzellik maskesi yapımı

Güzellik 20 Haziran, 01:22'de eklendi

Yeşil çay hem içildiğinde kilo verdirmeye yarayan hem de cilt bakımında çok etkili olan bir içecek türüdür. Son 10 yıldır hayatımızda çok yoğun olarak var olan bu çayı hemen hemen her markette ve bakkalda bulmanız mümkündür. Peki, bu çayın ne gibi faydaları var ve ne gibi ürünler ile karıştırırsa daha fazla etkili olabilir.

Öncelikle yeşil çayı cilt güzelliğinde kullanmam istiyorsanız sizlere bir cilt maskesi tarifimiz var. Bu cilt maskesi tarifi için malzemeler ise ;

Bir tutam yeşil çay
1 kaşık bal
Bir kaşık zeytinyağı

 

Hazırlanışı :

Bu güzellik maskesi karışımı öncelikle hafif biraz su ile demleyin ve dinlenmeye bırakın. Yeşil çaylı bu karışım dinlendikten sonra bir pamuk yardımı ile ya da ellerinizin yardımcı ile tüm yüzünüze ve boyun çevrenize sürebilirsiniz. Mümkünse gözlerinizi de kapatılıp bir süre dinlenin. Yaklaşık 20 dk kaldıktan sonra ise gözlerinizi yıkayabilirsiniz.

Yeşil çay güzellik maskesinin yanı sıra harika bir dilendirici görevi gösterir. Özellikle demlenmiş ve poşetli olan yeşil çaylarınızı gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dk boyunca hareketsiz kalarak dinlenin. Var olan şişlikleri ve ağrıları alacak ve çok daha rahat edeceğiniz bir göz ve gözaltı ile karşılaşacaksınız. Bu uygulamayı mutlaka her çay demliğinizde yapabilirsiniz. Ilık olmasına ve gözlerinizi yakmayacak kadar sıcaklıkta olmasına ise ekstra dikkat ediniz.

Yeşil çay maskelerini kolaylıkla evde uygulayabileceğiniz için, gidip pahalı kremler almanıza ya da büyük bakım evlerinde bakım yaptırmanıza gerek yok. Hatta birçok bakım evi ismini saklasa da sizlere yeşil çaylı bakımlar uyguluyor ve böylelikle doğadan gelen şifayı sizlere sunuyorlar. Oysa sizler bunları zaten kendi evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Elma ile güzellik önerileri

Elma ile güzellik önerileri

0
0
1 Temmuz, 15:45
Göz altı için kivi maskesi

Göz altı için kivi maskesi

0
0
28 Haziran, 13:57
Bal ile Güzellik ve cilt bakımı

Bal ile Güzellik ve cilt bakımı

0
0
20 Haziran, 19:54
Hızlı Pratik Güzellik Tüyoları

Hızlı Pratik Güzellik Tüyoları

0
0
20 Haziran, 19:11
Pratik Saç Bakım Önerileri

Pratik Saç Bakım Önerileri

0
0
20 Haziran, 17:41